Pod hasłem „Dołącz do rodziny PK” odbywają się w tym roku dni otwarte Politechniki Krakowskiej i to aż dwa! Wirtualnie można odwiedzić uczelnię już jutro (w czwartek, 20 kwietnia), a stacjonarnie w piątek (21 kwietnia). Będzie można poznać studentów i naukowców uczelni, zajrzeć do laboratoriów wszystkich ośmiu wydziałów Politechniki Krakowskiej, spróbować sił w wirtualnym symulatorze tramwaju albo w tańcu z robotami, poznać inżynierskie kierunki studiów, które otwierają drzwi do udanej kariery zawodowej. Swoimi dniami otwartymi Politechnika Krakowska włącza się też w coroczną akcję „Dziewczyny na politechniki”.

DzienOtwarty2023W czwartek 20 kwietnia, odbywa się na Politechnice Krakowskiej Wirtualny Dzień Otwarty, czyli spotkanie dla osób, które nie będą mogły odwiedzić uczelni osobiście. Wydarzenie na Facebooku Politechniki Krakowskiej trwać będzie w godz. 10-13. Podczas kilku paneli tematycznych będzie okazja poznać studentki i studentów uczelni, doktorantów, naukowców, sportowców, członków kół naukowych. Wirtualnym dniem otwartym Politechnika włącza się też się w ogólnopolską akcję „Dziewczyny na Politechniki!”. Część wydarzenia będzie poświęcona właśnie paniom. Przez cały czas będzie można na czacie zadawać pytania dotyczące kierunków studiów, wymagań rekrutacyjnych, oferty akademików, wymiany studenckiej, stypendiów itp.

>>> Więcej informacji

W piątek 21 kwietnia w godz. 10-15. studentów i naukowców wszystkich ośmiu wydziałów Politechniki Krakowskiej będzie można spotkać na żywo na kampusach uczelni przy ul. Warszawskiej, przy al. Jana Pawła II 37 (Wydział Mechanicznych) i przy ul. Podchorążych (W. Architektury i W. Inżynierii Materiałowej i Fizyki). W tym dniu na gości - maturzystów i kandydatów na studia, ich nauczycieli i rodziców - czekać będą największe atrakcje Politechniki, m.in.: tańczące roboty, symulator tramwaju czy symulatora spawania. Będzie okazja zajrzeć do wielu - na co dzień niedostępnych - laboratoriów uczelni, m.in. inżynierii ruchu kolejowego, materiałów i nawierzchni drogowych, hydrauliki, chemii i technologii wody i ścieków, biomateriałów i wytrzymałości materiałów, systemów mikroprocesorowych, technik chłodniczych i klimatyzacyjnych, energooszczędnego budownictwa. Studenci z kół naukowych pokażą jak wysłać sondę stratosferyczną w kosmos i zbudować elektryczny bolid wyścigowy. Będzie też gra terenowa i escape room, pokazy chemiczne, kurs rozpoznawania roślin czy spacery w wirtualnej rzeczywistości. Na dziedzińcu PK - w strefie relaksu i gastronomii - grać będą didżeje Radia Nowinki. Na gości czekać też będą ciekawe konkursy, smaczne przekąski, gadżety i materiały informacyjne.

Główne punkty informacyjne usytuowane będą w piątek w Galerii GIL i holu budynku głównego PK (ul. Warszawska 24), a stąd będzie można wyruszyć na wszystkie wydziały uczelni, bo wszystkie otworzą się w tym dniu dla gości. Między kampusem głównym przy ul. Warszawskiej a kampusami przy al. Jana Pawła II i przy ul. Podchorążych kursować będą darmowe autokary.

W letniej rekrutacji Politechnika Krakowska będzie miała w ofercie ponad 30 kierunków studiów, prowadzonych w j. polskim, angielskim i ukraińskim.

>>> Więcej informacji

Szczegóły programu obu dni także na stronie głównej Politechniki Krakowskiej