PK gospodarzem pierwszej w Polsce konferencji International Water Association

Politechnika Krakowska będzie gospodarzem i współorganizatorem pierwszej w Polsce konferencji International Water Association dla młodych naukowców - 1st IWA Polish Young Water Professionals Conference odbędzie się 12-13 września br. na Wydziale Inżynierii Środowiska PK.

Wraz Politechniką Krakowską konferencję organizują International Water Association Young Water Professionals Poland (IWA YWP Poland) przy współudziale uczelni towarzyszących: Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Białostockiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Lubelskiej oraz Politechniki Warszawskiej.

W ostatnich latach konferencje IWA YWP organizowane były m.in. w Mińsku (2009), Moskwie (2010), Ałmaty (2011), Sankt Petersburgu (2012), Kijowie (2013), Stambule (2014) i Belgradzie (2015) i wzięło w nich udział blisko tysiąc uczestników z 55 krajów świata.

Przewodniczącą komitetu organizacyjnego konferencji jest dr hab. inż. Małgorzata Cimochowicz-Rybicka, prof. PK (WIŚ PK). Honorowy patronat nad konferencją objął rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej konferencji: www.iwa-ywp.pl oraz Wydziału Inżynierii Środowiska PK.