Studenci z Konga i Zimbabwe zdobyli Nagrodę Rektora PK

Daniel Mastaki z Konga i Reginald Moyo z Zimbabwe to zdobywcy tegorocznej Nagrody Rektora Politechniki Krakowskiej w międzynarodowym konkursie piosenki. Ósmą edycję konkursu zorganizowało Międzynarodowe Centrum Kształcenia PK.

W konkursie wzięli udział studenci-obcokrajowcy Politechniki Krakowskiej z Angoli, Brazylii, Chin, Kazachstanu, Konga, Ukrainy i Zimbabwe. Uczestnicy (w większości w duetach) mieli do wykonania po jednej piosence w języku ojczystym i w języku polskim. Zwycięzcy zaśpiewali piosenki Katty Perry „Unconditionally” oraz Rafała Brzozowskiego „Nie mam nic”.

VIII Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora PK odbył się 25 kwietnia br. w krakowskim klubie studenckim „Kwadrat”.

Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej prowadzi językowe kursy przygotowawcze do studiów dla cudzoziemców. Jest jedną z niewielu takich instytucji w naszym kraju i jedyną w Krakowie. Jednostka (jako Ośrodek Kształcenia Urbanistów dla Krajów Rozwijających się) powstała w 1985 r. W roku 2002 Ośrodek został przekształcony w Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Studiów Urbanistycznych, a od roku 2007 nosi nazwę - Międzynarodowe Centrum Kształcenia PK.

Na zdjęciach, publiczność i wykonawcy konkursu piosenki dla cudzoziemców studiujących na Politechnice Krakowskiej, w edycji 2017; u góry po lewej: Daniel Mastaki z Konga i Reginald Moyo z Zimbabwe - zwycięzcy konkursu / fot. Jan Zych.

Zobacz fotorelację: VIII Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę JM Rektora