41. Bieg Kościuszkowski - podajemy wyniki

W tym roku organizowany przez Politechnikę Krakowską Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki to wydarzenie towarzyszące obchodom roku patrona uczelni. Bieg jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem. W zawodach wystartowały drużyny z uczelni i szkół oraz służb mundurowych.

Bieg Kościuszkowski odbywa się tradycyjnie 24 marca w rocznicę złożenia (w 1794 roku) przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi narodowi na Rynku Głównym w Krakowie.

Trasa biegu głównego, w którym rywalizowały sztafety mężczyzn, prowadziła sprzed Politechniki Krakowskiej przez Rynek na Kopiec Kościuszki. Wokół Rynku Głównego odbyły się biegi w trzech kategoriach: sztafeta kobiet, bieg VIP-ów oraz bieg osób niepełnosprawnych.

Poniżej podajemy wyniki 41. Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki, w poszczególnych klasyfikacjach:

Klasyfikacja Mężczyzn:
1. AGH Kraków II
2. AWF Kraków I
3. Politechnika Krakowska

Klasyfikacja Kobiet:
1. KS Cracovia 1906
2. MKS MOS - Bytom
3. AWF Kraków

Służby mundurowe mężczyzn:
1. 6 Batalion Dowodzenia / 6 Brygada Powietrznodesantowa
2. Wojsko Polskie (przedstawiciele różnych jednostek)
3. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie

Służby mundurowe wśród kobiet (pierwszy raz w historii biegu):
1. 6 Batalion Dowodzenia / 6 Brygada Powietrznodesantowa

Memoriał dr. Piotra Jeża (1 zmiana w biegu mężczyzn):
1. Grzegorz Kunc - AGH Kraków
2. Patryk Marmon - Politechnika Krakowska
3. Szymon Dobaj - AWF Kraków

Puchar Zarządu Głównego AZS:
1. Chryczyk Katarzyna - AWF Kraków
2. Weronika Engelmann - MKS MOS Bytom
3. Zosia Małaczewska - UJ

Sztafeta Osób Niepełnosprawnych:
1. Politechnika Krakowska
2. Uniwersytet Rolniczy
3. AGH Kraków
4. Uniwersytet Ekonomiczny

Całość sportowej imprezy zakończyła się wręczeniem nagród dla najlepszych sztafet i zawodników w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej. Organizatorami Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki są uczelniany klub AZS Politechniki Krakowskiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

Przypomnijmy, że w związku z przypadającą 200. rocznicą śmierci naczelnika insurekcji, bieżący rok jest Rokiem Kościuszki ogłoszonym także przez Senat i Sejm RP oraz przez Miasto Kraków.

Zobacz: Fotorelacja z 41. Biegu Kościuszkowskiego.