Współpraca z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie

Politechnika Krakowska od tego roku będzie współpracować z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. Podpisanie umowy miało miejsce w siedzibie Wydziału Mechanicznego PK, 17 stycznia br.

Dokument podpisali dziekan Wydziału Mechanicznego PK prof. dr hab. inż. Jerzy A. Sładek i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie mgr Marian Sojat. W spotkaniu udział wzięli także prodziekan WA PK dr hab. inż. Bogdan Szybiński oraz koordynatorzy współpracy ze strony PK i ZSP w Zakliczynie: dr inż. Robert Janczur i mgr inż. Jacek Świderski.

Podjęte w ramach współpracy działania mają zachęcać uczniów do kontynuowania nauki na studiach wyższych i służyć podnoszeniu poziomu edukacji technicznej w ZSP, dzięki pomocy nauczycieli akademickich. Jednocześnie Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej objął patronat nad szkołą w Zakliczynie.

Na zdjęciu, od lewej: dziekan WM PK prof. dr hab. inż. Jerzy A. Sładek i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie mgr Marian Sojat, Wydział Mechaniczny PK 17 stycznia 2017 r. / fot. www.zsp-zakliczyn.pl