Wykład prof. Stefana Dousy w PAU o „Kulisach pracowni rzeźby”

Prof. Stefan Dousa z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, w ramach kolejnego spotkania Kawiarni Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności, przedstawi wykład pt. "Kulisy pracowni rzeźby".

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 lutego br. o godzinie 18.15 w Dużej Auli Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, przy ul. Sławkowskiej 17.

Stefan Dousa jest znanym i cenionym artystą rzeźbiarzem specjalizującym się w medalierstwie i rzeźbie monumentalnej. Od 1971 roku zatrudniony na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest profesorem sztuk plastycznych.

Do jego dzieł należą m.in. Pomnik Ofiar Stalinizmu w Tarnowie, Pomnik Katyński w Kętach, Pomnik Ofiar Komunizmu na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie oraz popiersia Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszki i marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Jordana. Jest także autorem projektu fontanny na placu Szczepańskim w Krakowie.

Uhonorowany przez Radę Miasta Krakowa brązowym medalem „Cracoviae Merenti” (2013). Jego prace wystawiane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą.