Sportowcy z PK w plebiscycie 10 Asów Małopolski

Absolwentka studiów inżynierskich na Politechnice Krakowskiej, medalistka paraolimpijska Anna Trener-Wierciak znalazła się w gronie 10 Asów Małopolski - najlepszych sportowców 2016 roku, w 25. plebiscycie „Dziennika Polskiego”. Zajęła siódme miejsce wyprzedzając m.in. Kamila Stocha.

Czytelnicy i kibice docenili osiągnięcie Trener-Wierciak, która podczas ostatniej paraolimpiady w Rio de Janeiro zdobyła brąz w skoku w dal. 25-letnia zawodniczka Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” skoczyła na odległość 4,53 m.

Anna Trener-Wierciak (na zdjęciu / fot. Jan Zych) w tym roku ukończyła studia I stopnia na kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.

- Wśród nominowanych byli także nasz student Piotr Ogrodnik i nasza doktorantka Renata Knapik-Miazga, zajęli dalsze miejsca, ale samo znalezienie się w gronie nominowanych to już wielkie wyróżnienie - podkreśla rzecznik Politechniki Krakowskiej Małgorzata Syrda-Śliwa.

Piotr Ogrodnik wraz z Piotrem Petrylą to mistrzowie świata w żeglarstwie w klasie Micro, zawodnicy Klubu Żeglarskiego „Horn Kraków”.

Renata Knapik-Miazga jest czołową polską szpadzistką, medalistką mistrzostw Europy seniorów, dwukrotną mistrzynią Polski. Aktualnie zawodniczka TS Wisła, wcześniej Krakowskiego Klubu Szermierzy.

Triumfatorem plebiscytu DP i zdobywcą Super Asa (nagrody Kapituły) został Rafał Majka, kolarz, medalista olimpijski z Rio.

W skład Kapituły wchodzili m.in. czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, zdobywczyni brązu w IO Barbara Ślizowska-Konopka i prorektor AWF Kraków prof. Andrzej Klimek. Nagrody wręczali także m.in. wiceprezes krakowskiego oddziału Polska Press Dariusz Kołacz i członek zarządu województwa małopolskiego Grzegorz Lipiec.

Uroczysta gala plebiscytu odbyła się 20 grudnia w krakowskim hotelu „Galaxy”.