Biuro Karier Politechniki Krakowskiej zaprasza na Inżynierskie Targi Pracy PK 2013. Tegoroczna edycja odbędzie we wtorek 22 października w Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej 17 w Krakowie, w godz. 10.00-16.00. W targach weźmie udział 26 wystawców, którzy zaoferują miejsca pracy oraz programy praktyk i staży.

Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Krakowskiej organizowane są od 2006 roku. Tegoroczna, ósma edycja zgromadzi wystawców różnych branż m.in.: konstrukcyjnej, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, mechanicznej, energetycznej, elektrotechnicznej, przemysłu ciężkiego, automatyki przemysłowej, FMCG, IT, konsultingu i outsourcingu, gas and oil.

Wśród firm, które przedstawią swoje oferty będą m.in.: ABB Sp. z o.o.,  Air Liquide Global E&C Solutions Poland (Lurgi S.A.), ArcelorMittal Poland, Business Consulting Center, Capgemini Polska, CH2M Hill Polska Ltd, Comarch SA, Ericpol, EDF Polska, FMC Technologies, Henkel Polska, HSBC Service Delivery, Infusion Development Poland, Knorr-Bremse Systemy dla Kolejowych Środków Lokomocji PL, Monster Worldwide Polska, MTU Aero Engines Polska, Nokia Solutions and Networks, NSG Group (Pilkington), Philip Morris International, PPG Polifarb Cieszyn SA, Sabre Polska, Samsung Electronics, Valeo Autosystemy, WSK "PZL-Rzeszów", Zakłady Produkcyjno-Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń "Tabor" M. Dybowski Sp. j., Zakłady Remontowe Energetyki S.A.

Wystawcy przedstawią oferty pracy, programy praktyk i staży oraz najbliższe plany rekrutacyjne. 15 firm zaprezentuje się podczas specjalnych prezentacji, zaplanowano także konkursy z nagrodami dla gości Targów. Organizatorzy zapraszają wszystkich studentów i absolwentów, zarówno Politechniki Krakowskiej, jak i innych uczelni. „Interesujące oferty znajdą studenci i absolwenci uczelni technicznych, ale także humaniści czy ekonomiści mogą skorzystać z szansy spotkania z pracodawcami, zwłaszcza z firm outsourcingowych i konsultingowych. Będzie możliwość zadania pytań o zasady rekrutacji, a nawet przekazania pracodawcom dokumentów aplikacyjnych. Dlatego warto zabrać ze sobą CV” – mówi Maja Ziętara z Biura Karier Politechniki Krakowskiej.

Zaproszenie do udziału w Inżynierskich Targach Pracy PK przyjęli także: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie wraz z doradcą sieci „Euress”, Państwowa Inspekcja Pracy w Krakowie, Centrum Transferu Technologii PK oraz organizacje studenckie (IAESTE, Samorząd Studencki). Na stoisku Biura Karier PK będzie można skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne z doradcą zawodowym i poznać ofertę bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez Biuro.

Sponsorami głównymi tegorocznej edycji targów są firmy: FMC Technologies Sp. z o.o., Knorr-Bremse Systemy dla Kolejowych Środków Lokomocji PL Sp. z o.o. oraz Infusion Development Poland Sp. z o.o. Patronat honorowy objął rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak.

Więcej informacji o Inżynierskich Targach Pracy PK 2013 w internecie: www.targi.pk.edu.pl, www.kariery.pk.edu.pl