Politechnika Krakowska zaprasza na Noc Naukowców 2016

30 września odbędzie się kolejna - już 10 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Politechnika Krakowska zaprasza wszystkich pasjonatów nauki na wydarzenia organizowane przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz Wydział Mechaniczny. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: warsztaty, wykłady, pokazy i zwiedzanie laboratoriów.

mnn2016 logoWydział Inżynierii i Technologii Chemicznej przygotował w tym roku dla miłośników chemii doświadczenia związane ze światłem, niskimi temperaturami (suchy lód, chemiczny kameleon, zimny cukier) i czterema żywiołami. Uczestnicy wydarzenia będą także mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają przedmioty codziennego użytku wytwarzane z tworzyw sztucznych oraz kosmetyki.

Na Wydziale Mechanicznym będzie można poznać tajniki budowy materiałów oraz pojazdów, takich jak bolid wyścigowy, elektryczny pojazd miejski czy pojazd dla niepełnosprawnych „Buzz”. Na uczestników czekać także będą: spotkanie z robotem, lot na symulatorze F16 oraz zajęcia na symulatorze tramwaju NGT6.

Szczegółowy program pokazów na Politechnice Krakowskiej >>>

Na pokazy Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która rozpocznie się 21 września 2016 r. Zgłoszenia można kierować drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 12 628 20 93.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://nocnaukowcow.malopolska.pl/.