Nowy internetowy serwis PK - dla absolwentów

Od kilku dni działa nowy serwis internetowy Politechniki Krakowskiej. Projekt pod nazwą Portal Absolwentów będzie służył integracji wychowanków i budowaniu ich więzi z uczelnią.

- Społeczność naszych wychowanków łączą więzi zbudowane podczas studiów na PK, które warto pielęgnować i wciąż rozwijać. Stąd pomysł uruchomienia portalu dla absolwentów, przyjaznego narzędzia do przekazywania informacji o uczelni i nawiązywania owocnych kontaktów - wyjaśnia rektor PK prof. Kazimierz Furtak.

Twórcy portalu mają nadzieję, że nowy adres www.absolwent.pk.edu.pl będzie nie tylko miejscem wirtualnych spotkań, ale także platformą nawiązywania realnych kontaktów między absolwentami, studentami, naukowcami i władzami PK.

W portalu można będzie znaleźć wiadomości m.in. o aktualnych wydarzeniach na PK, możliwościach współpracy biznesowej i naukowej z uczelnią, ofercie dalszego kształcenia na PK - studiach III stopnia, podyplomowych, szkoleniach i kursach specjalistycznych, Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Prezentowane są też postaci znanych i wybitnych wychowanków, w tym laureatów Złotej Księgi Absolwentów PK oraz wyniki badań losów inżynierów po PK. - W ciągu ponad 70 lat historii Politechnika Krakowska wykształciła 90 tysięcy absolwentów. Są wysokiej klasy specjalistami, cenionymi w wszystkich branżach gospodarki i przemysłu. Wielu zajmuje wysokie stanowiska, zarządza ogromnymi przedsięwzięciami biznesowymi - mówi rektor PK. - To zasługa ich talentów i pracy, ale też potwierdzenie, że uczelnia zaoferowała im atrakcyjne i adekwatne do potrzeb rynku wykształcenie - podkreśla.

Absolwenci mogą także prezentować swoje osiągnięcia zawodowe i firmy oraz w prosty sposób kontaktować się z uczelnią w sprawie własnych pomysłów na rozwijanie więzi z uczelnią.

Portal będzie stale rozwijany, a oferta współpracy absolwentów z uczelnią wzbogacana o nowe atrakcyjne możliwości.

Portal absolwentów Politechniki Krakowskiej - www.absolwent.pk.edu.pl