Nagrody w 10. konkursie Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań

Małgorzata Petelenz i Wisz Orłowski zostali laureatami tegorocznej edycji konkursu dla najlepszego studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Doroczną nagrodę dla najlepszych młodych architektów przyznało już po raz 10. Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, które w ten sposób promuje studentów wyróżniających się wiedzą w zakresie projektowania obiektów mieszkaniowych.

Laureaci wyłaniani są poprzez porównanie średnich ocen z czterech lat studiów z przedmiotów projektowych, a szczególnie z projektowania architektury mieszkaniowej oraz budownictwa.

Tradycją stało się już, że nagroda wręczana jest podczas majowych targów mieszkaniowych w Krakowie. W tym roku była to 116. Giełda Domów i Mieszkań, w dniach 4-5 czerwca br.

- Miło mi zakomunikować państwu, że w tym roku dwoje studentów otrzymało identyczne średnie z projektowań i budownictwa - 4,92 oraz z projektowania mieszkaniowego - 5,0 i w ten sposób w dziesiątej edycji konkursu mamy dwójkę laureatów, którymi są Małgorzata Petelenz i Wisz Orłowski - mówiła podczas uroczystości wręczenia nagród Dorota Koźmińska, wiceprezes Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań.

Laureaci otrzymali dwie równorzędne nagrody finansowe, każda w wysokości 5 tys. zł.

Małgorzata Petelenz jest studentką II roku studiów II stopnia na kierunku architektura w języku angielskim.

Wisz Orłowski to absolwent studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku architektura i urbanistyka, zakwalifikowany z pierwszego miejsca na studia II stopnia na kierunek architektura i urbanistyka w języku polskim i angielskim, zdobywający wiedzę także na zagranicznych uczelniach.