Jeszcze do 30 czerwca zgłoszenia w 2. edycji „Nowych technologii dla dziewczyn”

Jeszcze tylko do 30 czerwca można aplikować w tegorocznej, drugiej edycji programu stypendialnego dla kobiet „Nowe technologie dla dziewczyn”, w którym udział bierze Politechnika Krakowska. W ramach programu rozdysponowanych zostanie dwadzieścia stypendiów na rok akademicki 2016/17.

Do udziału w programie organizatorzy zapraszają maturzystki 2016 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków, na Politechnice Krakowskiej są to: automatyka i robotyka, elektrotechnika, informatyka, informatyka stosowana, inżynieria bezpieczeństwa, nanotechnologie i nanomateriały.

Stypendystki otrzymają pomoc w wysokości 12 tys. zł, znajdą się pod opieką mentora lub mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel, a niektóre z nich zostaną zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Inicjatywa ma zainteresować dziewczyny nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem oraz pomóc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej.

Etapy (terminy) programu:

I etap, zebranie informacji:
- od 17 marca do 30 czerwca - nadsyłanie formularzy aplikacyjnych
- do 14 sierpnia - dosyłanie wymaganych dokumentów - maturzystki
- do 12 września - dosłanie wymaganych dokumentów (zaświadczenie o podjęciu studiów magisterskich) - studentki ostatniego semestru studiów inżynierskich.

II etap: rozmowa kwalifikacyjna via Skype (12-16 września) oraz rozstrzygnięcie (do 30 września).

Zobacz:

Regulamin programu.
Lista uczelni i kierunków w programie.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej www.stypendiadladziewczyn.pl