Rowerami po śladach powstania kościuszkowskiego - 4 czerwca

Grupa Turystyki Rowerowej Politechniki Krakowskiej zaprasza na rowerowy rajd do Racławic - śladami powstania kościuszkowskiego. W wycieczce mogą wziąć udział wszyscy chętni do aktywnego spędzenia najbliższej soboty, 4 czerwca.

Start zaplanowany jest na godzinę 10.00, z dziedzińca Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24) przy pomniku Tadeusza Kościuszki.

Rajd jest jednym z wydarzeń obchodzonego na Politechnice Krakowskiej Roku Tadeusza Kościuszki i ma uczcić pamięć patrona uczelni oraz wydarzenia z 4 kwietnia 1794 r., kiedy pod Racławicami odbyła się pierwsza, zwycięska bitwa wojsk insurekcji kościuszkowskiej.

Na trasie rajdu (około 110 km) rowerzyści zwiedzą Luborzycę i Koniusze - dwie malownicze miejscowości, w których 222 lata temu zatrzymywały się wojska powstańcze.

- W drodze powrotnej z Racławic odbędzie się przejazd przez Słomniki, gdzie po przejechaniu 60 km mniej zaprawieni w boju rowerzyści będą mogli przesiąść się do pociągu osobowego i szybko wrócić do Krakowa - informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje pod adresami internetowymi:

www.facebook.com/events/1092109687501562

www.bikemap.net/en/route/3571798-wycieczka-28-bitwa-pod-raclawicami (trasa rajdu)

Grupa Turystyki Rowerowej PK działa przy Samorządzie Studenckim Politechniki Krakowskiej.